Женският национален отбор по волейбол се доближи до класиране във Финалната четворка на Златната Европейска лига след чиста победа над Украйна. Възпитаничките на Иван Петков бяха с една класа над украинките и победиха заслужено – 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).

Успехът е четвърти за отбора от пет мача, което доближава България до целта, а именно участие сред четирите най-добри. В момента отборът е първи в група А, с еднакъв актив с Азербайджан – четири победи и една загуба. Българките, които загубиха именно при визитата си в Баку, обаче са с по-добро геймово съотношение.

В мача в Иваон Франкивск най-добре се представи Силвана Чаушева. Тя завърши с 13 точки, а по 11 добавиха Гергана Димитрова и Нася Димитрова. Капитанът Христина Русева завърши със седем, от които четири блокади.

Следващият мач на женския отбор е на 6 юни в Матосиньос срещу Португалия.