Наставникът на Шалке 04 Мирко Сломка зави след загубата с 0:1 от Барселона, че тимът трябва да продължи да търси своя шанс за гол и в реванша на "Ноу Камп". "През първото полувреме видяхме един отбор изпълнен с респект и голът, който получихме го доказва напълно. При попадението на Барса ние стояхме твърде далеч от противниковите играчи. Трябваше да бъдем по-внимателни в тази ситуация. Имахме големи проблеми през първата част и трябваше да използваме по-добре шансовете си след почивката. С оглед на атакуващия стил на игра, който показахме, заслужавахме да отбележим гол. На почивката предприехме необходимите мерки, за да изострим играта си през второто полувреме, но в завършващата фаза ни липсваше късмет. Не трябва да си мисли, че ще играем така и в Барселона, но ако погледнем играта ни след почивката, смятам, че имаме още един шанс. Целта ни остава да търсим шанса си за гол и в реванша", сподели след мача в Гелзенкирхен Мирко Сломка. /БГНЕС