Европейският шампион Португалия стигна до равенство 3:3 срещу Испания в зрелищен мач от световното първенство. Основен принос за отбора, воден от Карлош Кейрош, имаше Кристиано Роналдо, който вкара и трите гола.

Португалците два пъти повеждаха, а съперникът им успяваше да изравни с голове на Диего Коща. Испанците направиха пълен обрат с много красив гол на Начо в 58-ата минута.

След това "фурия роха" разиграваше спокойно в очакване на края. В 88-ата минута обаче Роналдо отбеляза след отлично изпълнен пряк свободен удар.

По-рано в мач от тази група Иран измъкна победа с 1:0 срещу Мароко след автогол в 95-ата минута.

Само в този мач Роналдо вкара толкова голове, колкото имаше в предишните си 13 срещи на световни първенства. Носителят на "Златната топка" стана четвъртият футболист в историята, вкарал на четири различни световни първенства.

Испанците показаха, че въпреки сътресението и шума след уволнението на селекционера Хулен Лопетеги ден преди откриването на световното, са способни да играят силно. Те се бориха и макар първото полувреме да имаше трудно начало и лош край, бяха близо до победата.

След четири поражения и едно равенство в предишните мачове, Португалия остава без победа срещу Испания на световни финали.

Мачът започна вихрено и още в първите секунди европейските шампиони получиха дузпа след нарушение срещу Кристиано Роналдо. Нападателят изпълни точно и даде преднина на отбора си.

Испанците се съвзеха и в 24-ата минута в познатия си стил Коща се пребори и изравни. Португалците искаха нарушение в атака, но съдията прецени, че такова няма.

Две по-късно Иско нямаше късмет, след като след мощен удар улучи гредата, топката тупна на голлинията и до гол за Испания не се стигна. В следващите минути испанците държаха играта под контрол, но не успяха да поведат.

Вместо това в последните секунди на първата част португалците поведоха за втори път. В 44-ата минута Роналдо получи пред наказателното поле и стреля силно, а Давид де Хеа допусна грешка и топката влезе във вратата му.

Малко след почивката резултатът вече беше 3:2 за Испания. Изравнителният гол за 2:2 дойде в 54-ата минута, когато футболистите на "фурия роха" изпълниха по отличен начин заучено положение при фаул. След центриране Серхио Бускетс прати топката пред вратата, където Коща засече.

Четири минути по-късно Начо даде преднина на отбора си със зрелищен гол с удар от разстояние.

Испанците почувстваха увереност и започнаха да разиграват спокойно. Те държаха топката и очакваха да излязат победители. Роналдо обаче нанесе нов удар, като вкара с прекрасен удар от фаул в 88-ата минута.