Лудогорец" постигна победа в приятелската си среща с руския "Ахмат". Шампионите спечелиха с 3:1 срещу клуба от Грозни след три гола на Якуб Шверчок.

Полският нападател вкара головете си в 35-ата, 59-ата и 81-ата минути, а за съперника се разписа Магомат Матришев.

Мениджърът на "Лудогорец използва схема 4-2-3-1, като включи в стартовия състав петима българи. В отбора започнаха Доминик Янков, Ивайло Климентов, Георги Терзиев, Цветомир Панов и Димо Бакалов.

В 27-ата минута Панов проби отдясно, последва центриране и колеблива намеса на Гудиев. Топката попадна в Янков, който не можа да уличи от чиста позиция. Осем по-късно шампионите поведоха. Тогава Джоди Лукоки беше изведен по дясното крило, напредна и подаде пред вратата, където Шверчок засече.

Минута преди почивка Бацуев стреля от далеч, но улучи гредата. Руснаците имаха добра възможност и в 55-ата минута, когато влезлият като резерва Мбенг засече с глава след центриране в наказателното поле, но топката мина покрай вратата.

В 59-ата минута Жоао Пауло подаде към Шверчок, който овладя пред наказателното поле, излъга защитник и с хубав удар удвои. "Ахмат" намали в 68-ата, когато Магомат Митришев засече подаване пред вратата.

Саша подаде към Швиерчок в 81-ата минута и полският нападател с фалцов удар от далеч вкара третия си гол. В последните секунди Шверчок изведе Светослав Ковачев, който улучи греда.

"Лудогорец" се готви за мача си с "Крусейдърс" в квалификациите на Шампионската лига на 11 юли.