Близо четвърт час. Толкова е прекарал Неймар в лежане на терена по време на световното първенство в Русия, показва изчисление на RTS.

Звездата на бразилския национален отбор е бил на тревата в продължение на 13:50 минути в четирите мача дотук. При общо 23 нарушения срещу него означава, че той прекарва средно по около 30 секунди на земята.

Неймар привлече вниманието към себе си по време на осминафинала с Мексико. Нападателят вкара гол и подаде за втория, но понесе и серия критики заради честото падане на терена.

Във фокуса попадна ситуация от средата на второто полувреме, когато извън тъчлинията той беше настъпен от Мигел Лаюн.

"Просто усетих болка. Това е нещо, което не мога да контролирам. Бях настъпен неспортсменски извън играта. Не мисля, че това трябва да се прави", каза Неймар.