Су Вей Хсие от Тайван постигна шокираща победа срещу световната №1 Симона Халеп и поднесе поредната голяма изненада в женския "Уимбълдън". Хсие, която заема 49-ото място в ранглистата, направи паметен обрат и спечели с 3:6, 6:4, 7:5.

Халеп докосваше победата, след като взе огромен аванс от 5:2 в решаващата трета част. Тя дори имаше мачбол в десетия гейм, но го пропусна. Хсие направи впечатляваща серия от пет поредни гейма и за пръв път в кариерата си се класира за осминафиналите на "Уимбълдън".

След загубата на Халеп в турнира остана само една тенисистка от топ 10 - Каролина Плишкова. Преди световната №1 от надпреварата отпаднаха миналогодишната шампионка Гарбине Мугуруса, шампионката от Australian Open Каролин Вознячки, победителката от US Open Слоун Стивънс, Елина Свитолина, Каролин Гарсия, Петра Квитова, Винъс Уилямс и Мадисън Кийс.

В опит да се класира за първия си четвъртфинал в турнирите от Големия шлем Хсие ще се изправи срещу Доминика Цибулкова. Словачката постигна безапелационна победа с 6:2, 6:2 срещу поставената под №15 Елиз Мертенс от Белгия.

Другият осминафинал в най-горната част на схемата противопоставя Йелена Остапенко и Аляксандра Саснович. Шампионката от миналогодишния "Ролан Гарос" надигра руската квалификантка Вяра Дятченко с 6:0, 6:4. Саснович се наложи с 6:3, 6:1 срещу поставената под №26 Дария Гаврилова и за пръв път в кариерата си достигна втората седмица в турнир от Големия шлем.

Днес бяха излъчени и осминафиналите във втората четвърт на схемата - Алисън ван Ойтванк срещу Дария Касаткина и Анжелик Кербер срещу Белинда Бенчич.

Вчера станаха ясни осминафиналите в долната половина. Те противопоставят Каролина Плишкова срещу Кики Бертенс, Юлия Гьоргес срещу Дона Векич, Серена Уилямс срещу Евгения Родина и Камила Джорджи срещу Екатерина Макарова.