Световният шампион Димитър Илиев /кат. 81 кг/ заедно с двамата вицешампиони в аматьорския муай тай Николай Атанасов/75 кг/ и Веселин Веселинов /71 кг/ са получили покани да се борят за титлата при професионалистите, съобщиха днес състезателите и техните треньори в Пресклуб "България". Първата битка за трофея ще се разиграва на 1 юни в Бургас, следващата ще е през есента, но датата и мястото още не са определени от международната федерация. Понякога в аматьорския спорт е по-трудно, защото се играят повече срещи, докато при професионалистите е само една. От гледна точка на правилника обаче, е точно обратното, коментираха тримата. На първенството на планетата в Бургас от 23 до 30 март нашите участници във всички възрасти спечелиха 23 медала, от които 16 при мъжете и останалите при юношите. В морския град се събраха 230 представители от 28 страни. Димитър Илиев от варненския клуб "Аргус" елиминира най-напред своя конкурент от Полша, след това от Италия и на финала победи съперника си от Мароко. Николай Атанасов направи същото в първите 2 мача срещу англичанин и македонец и отстъпи в третата среща пред украинец, на когото съдиите присъдиха незаслужена победа, заяви треньорът на състезателя Николай Рачев. Контузия попречи на Веселин Веселинов /71 кг/ да стигне до златния медал и той остана със сребро. Димитър Илиев, Николай Атанасов и Веселин Веселинов освен по муай тай, са и състезатели по кикбокс версия К1, каза старши треньорът на националния ни отбор Емил Кръстев. Сходството е много голямо, единствената разлика е, че при К1 не се използват лактите. БГНЕС