Александра Начева спечели сребърен медал от европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 г. в Дьор. Една от големите надежди на българския спорт стана втора в тройния скок с 13.88 м.

Златния медал заслужи испанката Мария Висенте. Световната шампионка в седмобоя за девойки под 18 г. за 2017 г. скочи 13.95 м с личен рекорд.

Начева започна с 13.43 м, след което допусна два фаула. След това българката преодоля 12.85 м и 13.76 м.

Спорът за титлата се реши в последните опити. Начева направи много силен скок и с 13.88 м поведе в класирането. Висенте отговори с 13.95 м и взе златото.

Миналата година Начева спечели сребро от световното за девойки до 18 г., а на европейското до 20 г. стана четвърта. Следващата седмица тя ще участва в световното за девойки до 20 г. в Тампере.

Медал за България донесе и Валентин Андреев, който взе бронз в хвърлянето на чук в събота.