Милан победи Манчестър Юнайтед с 3 : 0 във втория мач от полуфиналния сблъсък в Шампионската лига, игран късно снощи, и с общ резултат 5 : 3 достигна финала в турнира. Там “росонерите” ще срещнат Ливърпул в повторение на грандиозния сблъсък отпреди 2 години, но вече на гръцка територия. Два гола през първото полувреме на бразилския плеймейкър Кака и холандския полузащитник Кларънс Зеедорф осигуриха добър резултат за Милан още преди почивката. През втората част резервата Алберто Джилардино добави още едно попадение, за да осигури на Милан трети финал в Шампионската лига през последните пет години и 11-ти в историята на клуба изобщо. Финалът срещу Ливърпул дава шанс на гранда от Милано да се реваншира за болезнената загуба от този съперник преди две години, когато Милан водеше с 3 : 0 на полувремето и загуби двубоя след изпълнение на дузпи. Треньорът на италианците Карло Анчелоти заяви пред италианската телевизия RAI: “Играхме перфектен футбол. Това е като сън. Манчестър Юнайтед е много силен отбор, но ние играхме много добре в първата среща, което ни даде сили да играем добре и днес”. БГНЕС