Германката Анжелик Кербер е първата финалистка в женския "Уимбълдън". 30-годишната левичарка от Бремен победи Йелена Остапенко с 6:3, 6:3 за 62 минути и за втори път ще спори за титлата в най-стария тенис турнир в света.

Първият й финал на тревните кортове в Лондон беше през 2016 г., когато загуби от Серена Уилямс. В опит да вдигне третия си трофей от Големия шлем след Australian Open 2016 и US Open 2016 Кербер ще се изправи срещу Уилямс или сънародничката си Юлия Гьоргес.

Кербер изигра почти безгрешен мач срещу изключително агресивната Остапенко. Германката записа само десет завършващи удара срещу 30 за шампионката от миналогодишния "Ролан Гарос", но направи едва седем непредизвикани грешки при цели 35 за съперничката.

Бившата №1 спечели скоростно първия сет. В него тя допусна две непредизвикани грешки, вкара цели 89% от първите си сервиси и даде само една точка за пробив на Остапенко. Кербер я спаси, а в същото време реализира две от четирите възможности да спечели подаването на 21-годишната латвийка.

Втората част също се развиваше категорично в полза на германката. Тя реализира два ранни пробива, спечели пет от първите шест гейма и стигна до ситуация да сервира за спечелването на мача при 5:1.

Кербер имаше мачбол, но го пропусна. Остапенко върна единия пробив пасив, взе следващото си подаване и намали до 3:5. Латвийката дори получи възможност да навакса и втория пробив. Германката обаче запази спокойствие, направи обрат в гейма и сложи точка на спора.

Кербер се класира за четвъртия си финал в турнирите от Големия шлем. Тя има положителен баланс срещу Гьоргес - две победи и една загуба, и отрицателен срещу Уилямс - два успеха и шест поражения.