Анжелик Кербер е новата кралица на "Уимбълдън". 30-годишната германка разби Серена Уилямс с 6:3, 6:3 за едва 65 минути и за пръв път в кариерата си спечели най-стария и престижен тенис турнир в света.

Кербер вдигна третия си трофей от Големия шлем след Australian Open 2016 и US Open 2016. Тя взе безапелационен реванш за загубата от Уилямс през 2016 г., когато за пръв път стигна до финала на тревните кортове в Лондон.

Германката изигра изключително солиден мач и допусна едва пет непредизвикани грешки. Уилямс пласира над два пъти повече завършващи удари - 23 срещу 11, но направи и 24 непредизвикани пропуска.

Кербер започна ударно мача и реализира пробив още в първия гейм, след което затвърди предимството си с категоричен сервис гейм на 15. Уилямс бързо върна пробива и след серия от три поредни гейма обърна резултата.

Кербер обаче отговори по впечатляващ начин и спечели 16 от следващите 23 точки, за да спечели първия сет.

Втората част започна равностойно, като сервиращите доминираха в начало. След като в първите пет гейма нямаше нито една възможност за пробив, Кербер нанесе решаващ удар. Тя проби в шестия гейм, след което затвърди предимството си и поведе с 5:2.

Германката получи възможност да сервира за спечелването на мача при 5:3. Тя стигна до мачбол при 5:3 и го реализира след непредизвикана грешка от бекхенда на Уилямс.

Кербер спечели трета победа в седмия си мач с Уилямс и я лиши от възможността да изравни абсолютния рекорд за най-много титли от Големия шлем. 36-годишната американка остава с 23 трофея - с един по-малко от австралийската легенда Маргарет Корт.

Въпреки загубата Улямс оставя зад гърба си впечатляващ турнир. Тя игра финал на "Уимбълдън" само 316 дни след като стана майка за пръв път и 125 дни след като се завърна на тенис корт.

По този начин американката си осигури скок със 153 места до 28-ата позиция в световната ранглиста.

Кербер ще напредне с шест места до №4. Tя е първата германка, която печели "Уимбълдън", от Щефи Граф през 1996 г.