ЦСКА се класира убедително за третия предварителен кръг в Лига Европа. Червените, получили огромна подкрепа от трибуните, постигнаха нова убедителна победа срещу "Адмира" - този път с 3:1 в Австрия, и с общ резултат 6:1 продължават в надпреварата.

Българският отбор ще играе с "Копенхаген" в следващия кръг. В първата среща на 9 август ЦСКА е домакин, а седмица по-късно гостува в Дания.

Два гола за победата срещу "Адмира" отбеляза бразилският нападател Мауридес, а един добави Жоржиньо. За домакините се разписа Синан Бакъш.

Нестор Ел Маестро направи една промяна в състава спрямо първия мач преди седмица. Вместо Едвин Джеси се появи изтърпелият наказанието си Тиаго Родригес.

Играчите на ЦСКА започнаха разконцентрирано, като направиха няколко грешни подавания. Съперникът обаче не се възползва.

В 14-ата минута при бърза атака Жоржиньо напредна през центъра и изведе Кирил Десподов зад защитата. Нападателят стреля, топката се удари в гредата и Мауридес с тялото си я прати във вратата.

Последва период, в който нямаше чисти положения. ЦСКА затрудни Мануел Кутин с два далечни удара на капитана си Рубен Пинто. В последните секунди Патрик Шмидт стреля мощно в наказателното поле, но не улучи вратата.

В началото на втората част червените имаха възможност да увеличат преднината си. В 51-ата минута Жоржиньо центрира от дясно, а изскочилият Тиаго стреля, но топката мина покрай вратата. Секунди по-късно ЦСКА постигна целта си след груба грешка на защитата. Мауридес се възползва, излъга вратаря и вкара за 2:0.

Почти веднага "Адмира" успя да върне един гол. Бакъш се оказа с топката централно пред вратата, освободи си пространство и стреля в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Витаутас Черниаускас.

Последваха минути, в които ЦСКА действаше спокойно, в някои моменти и с ниска концентрация. Въпреки това ЦСКА стигна до нови възможности. В 81-ата минута влезлият като резерва Джеси направи поредната си асистенция през сезона. Джеферсон му подаде дълъг пас по лявото крило, той излъга защитник и подаде на непокрития Жоржиньо, който се завъртя и със силен удар отблизо вкара третия гол за българския отбор.

След това "Адмира" имаше две опасни атаки, но не можа да намали.