Григор Димитров приключи участието си в мастърса в Торонто с тежка загуба. Той отстъпи с 2:6, 2:6 срещу Кевин Андерсън в двубой от четвъртфиналите.

Българският тенисист не успя да се противопостави на намиращия се в добра форма южноафриканец, който игра много силно.

Димитров подобри представянето си от миналата година, когато отпадна в третия кръг. Сега му предстои тежко изпитание, като следващата седмица трябва да защитава титлата си от мастърса в Синсинати.

Мачът започна равностойно до 2:2. Тогава Андерсън влезе в много силна серия от седем поредни гейма, която го отведе до 6:2, 2:0.

Впечатляващо беше началото му на втория сет, в който проби на нула и затвърди игровото и психологическото си предимство. Последва размяна на няколко сервис-гейма на нула.

Андерсън нанесе нов удар с пробив за 5:2, след което оползотвори втория си мачбол и приключи срещата. В полуфинала той ще играе с победителя от мача между Александър Зверев и Стефанос Циципас.