Ливърпул" започна новия сезон с разгромна победа с 4:0 над "Уест хем". Тимът на Юрген Клоп показа много уверена игра и даде ясен знак за шампионските си амбиции.

Голмайсторът на Висшата лига Мохамед Салах даде тон за убедителния успех на мърсисайдци. Садио Мане добави две попадения, а резервата Даниел Стъридж оформи крайния резултат само 24 секунди след появата си в игра.

"Ливърпул" записа своята победа №500 във Висшата лига. Червените са четвъртият отбор, достигнал тази граница, след "Челси" (538), "Арсенал" (544) и "Манчестър юнайтед" (630).

"Ливърпул" очаквано започна мача много агресивно. Домакините пресираха дълбоко в половината на съперника, разиграваха бързо топката и търсеха подавания зад защитата.

"Уест хем" реши да използва изкуствени засада, за да се справят със скоростта на нападателите на съперника. В началото това даваше резултат, но мърсисайдци много бързо се ориентираха към този план на гостите.

Салах, който миналия сезон счупи рекорда за най-много попадения в сезон с 38 кръг, имаше нужда от 19 минути, за да открие головата си сметка за новия шампионат.

Наби Кейта получи в центъра, напредна към наказателното поле и пусна чудесен пас за Анди Робъртсън. Левият бранител центрира топката по земя към далечната греда, където на метър от голлинията Салах спокойно я насочи в опразнената врата.

"Ливърпул" продължи да натиска и след няколко пропуснати положени стигна до втори гол в добавеното време на първата част. Робъртсън центрира топката към далечния край на вратарското поле, където защита проспа включване на Джеймс Милнър. Той върна топката от аутлинията към Мане, който отблизо не сбърка на празна врата.

Мениджърът на "Уест хем" Мануел Пелегрини потърси промяна на почивката с включването на Роберт Снодграс. "Ливърпул" обаче много бързо уби интригата в мача. В 53-ата минута Роберто Фирмино беше оставен да се разходи пред наказателното поле с топката в крака. Последва подаване към Мане, който се завъртя и с отличен удар намери долния десен ъгъл на Лукаш Фабиански. Повторенията показа, че сенегалецът е бил в засада, но попадението беше зачетено.

След третото попадение темпото на игра спадна. Юрген Клоп последователно смени трите си звезди в атака - Фирмино, Мане и Салах, а вместо тях се появиха Джордан Хендерсън, Джердан Шакири и Даниел Стъридж.

Последният се появи в игра в 88-ата минута и 24 секунди по-късно оформи крайния резултат. След центриране от корнер защитник на "Уест хем" продължи топката с глава към далечната греда, а Стъридж отблизо я изпрати в мрежата с първото си докосване в мача.