Трудна победа за "Байерн" във вълнуващ мач беляза началото на сезона в Бундеслигата. Шампионите от последните шест години стигнаха до 3:1 срещу "Хофенхайм" у дома.

Срещата беше интересна, като до 79-ата минута резултатът беше равен.

"Байерн" поведе в 23-ата минута, когато след ъглов удар Томас Мюлер вкара отблизо с глава. "Хофенхайм" съумя да изравни в 57-ата чрез Адам Салай, който се възползва от неточност в защитата на съперника, пребори се за топката и с диагонален удар по земята изравни.

Баварците положиха много усилия да поведат отново и успяха в 79-ата. Те получиха дузпа за нарушение срещу Франк Рибери. Роберт Левандовски изпълни неубедително наказателния удар, а Ариен Робен вкара при добавката.

Съдията обаче изгледа видеоповторение и прецени, че дузпата трябва да бъде изпълнена наново, тъй като холандецът е влязъл в наказателното поле преди изпълнението. При втория си опит Левандовски вкара. За четвърта поредна година полският нападател отбелязва в първия мач на "Байерн" за сезона.

До края "Байерн" заигра спокойно и имаше още няколко положения. Домакините вкараха трети гол - след далечен удар на Леон Горецка, топката рикошира в Мюлер и влезе във вратата. Последва нов видеопреглед и попадение не беше зачетено заради игра с ръка на нападателя.

"Байерн" все пак вкара трети гол в 90-ата минута. Тогава след тъч топката стигна до Робен, който от воле преодоля Оливер Бауман.Баварците положиха много усилия да поведат отново и успяха в 79-ата. Те получиха дузпа за нарушение срещу Франк Рибери. Роберт Левандовски изпълни неубедително наказателния удар, а Ариен Робен вкара при добавката.