Борусия" (Дортмунд) започна със самочувствие новия сезон в Бундеслигата, след като спечели с 4:1 домакинството си срещу един от претендентите за челните места - "Лайпциг". Жълто-черните изоставаха още в 30-ата секунда, но сътвориха обрат с четири гола до края на мача.

"Лайпциг" поведе чрез Жан-Кевин Огюстен, но в средата на полувремето Махмуд Дауд върна "Борусия" в играта с акробатичен удар с глава. Домакините нанесоха своя удар с два гола в последните пет минути преди почивката.

Тогава Марсел Забицер си отбеляза автогол, а новото попълнение Аксел Витсел вкара със задна ножица. Капитанът Марко Ройс оформи крайния резултат в добавеното време на двубоя.

Предпоставките за голово шоу бяха налице още в 30-ата секунда, когато Огюстен изведе "Лайпциг" напред в резултата. Нападателят се разписа след неориентирани действия на защитата на "Борусия", като жълто-черните няколко пъти не успяха да изчистят топката в предни позиции.

Ранният гол изненада играчите на "Борусия", които продължиха да действат колебливо. От своя страна гостите изчакваха търпеливо възможности на контраатака.

Постепенно "Борусия" изравни играта и започна да създава по-опасни положения пред вратата на "Лайпциг". В 21-ата минута Марсел Шмелцер получи по левия фланг и центрира към наказателното поле, където Дауд остави безпомощен стража на гостите Петер Гулашчи с красив удар с глава.

Няколко минути по-късно защитата на "Борусия" отново беше хваната неподготвена. Голмайсторът Огюстен беше изведен сам срещу вратаря, но Роман Бюрки спаси последвалия удар с лявата си ръка.

В края на полувремето "Борусия" се устреми към победата. В 40-ата минута жълто-черните получиха свободен удар пред вратата на гостите след спорно нарушение срещу Кристиан Пулишич. Забицер си отбеляза автогол, след като отклони неспасяемо топката с глава.

Три минути по-късно домакините се възползваха от импулса и стигнаха до трети гол. Гулашчи спаси по отличен начин удар на Томас Дилейни отблизо, но Витсел допълни красиво със задна ножица.

"Лайпциг" се втурна в атака през втората част, като в игра се появи голмайсторът на тима Тимо Вернер. Малко след подновяването на играта Бюрки спаси силен диагонален удар на десния бранител Лукас Клостерман.

В края на мача гостите предприемаха повече рискове, което отвори големи пространства за "Борусия". Жълто-черните се възползваха и в добавеното време Ройс завърши бърза контраатака.