Аякс" се завърна в групите на Шампионската лига. Четирикратният европейски първенец ще играе в същинската част от надпреварата за първи път от 2014 г.

Холандският отбор завърши при нулево равенство срещу "Динамо" в Киев. Благодарение на победата си с 3:1 в първата среща "Аякс" стигна групите.

За първи път в историята си за тази фаза се класира "Йънг бойс". Швейцарците направиха обрат за 2:1 срещу "Динамо" (Загреб) като гост и след 1:1 в първия мач продължават в турнира.

"МОЛ Види", който отстрани "Лудогорец" във втория предварителен кръг, стигна до 1:1 при гостуването си на ПАОК, но заради поражението с 1:2 у дома отпадна.

Най-висок беше интересът към мача в Киев. "Аякс" игра силно и имаше голямо превъзходство, като приключи с 28 удара, но само пет бяха точни.

През първата част отборът от Амстердам имаше възможност да поведе, но Душан Тадич пропусна дузпа. В началот на втората част "Аякс" улучи и греда.