Двукратният шампион в US Open Новак Джокович преодоля първия кръг на надпреварата в Ню Йорк. Фаворитът на букмейкърите се наложи с 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 срещу Мартон Фучович.

В горещината сърбинът имаше тежко изпитание срещу игралия стабилно унгарец. Температурата в Ню Йорк стигна 32 градуса при висока влажност, което затрудни тенисистите.

Организаторите предприеха мерки и въведоха десетминутни почивки. При жените прекъсването е след втория сет, а при мъжете - след третия.

Седмият при мъжете Марин Чилич спечели след 7:5, 6:1, 1:1 и оттегляне на румънеца Мариуш Копил.

Джокович постигна целта си в първия сет, в който направи ранен пробив и пое контрол над мача. Впоследствие обаче той се оказа притиснат.

Фучович заигра силно и използва възможностите си, докато съперникът му видимо имаше затруднения. След като изравни резултата, унгарецът продължи уверено и в третия сет поведе с 4:2.

Тогава Джокович събра сили и успя да се вдигне. Това повлия на Фучович и след десет поредни спечелени гейма шампионът от 2011 и 2015 г. стигна до победата.

Четвъртата в женската схема Анжелик Кербер преодоля първото предизвикателство. Германката имаше труден мач, но спечели със 7:6 (5), 6:3 срещу Маргарита Гаспарян от Русия.

В тайбрека Гаспарян поведе с 3:0 точки след два минипробива. След това съперничката ѝ се вдигна и измъкна успеха в сета. Във втория рускинята поведе с ранен пробив, но Кербер веднага изравни и с нов пробив за 5:3 се устреми към победата.