Серена Уилямс се справи с трудна ситуация и продължава в четвъртфиналите на US Open. Американката победи с 6:0, 4:6, 6:3 Кая Канепи във вълнуващ двубой.

На следващото стъпало по пътя към 24-ата титла от Големия шлем Уилямс ще срещне осмата в схемата Каролина Плишкова.

Двубоят на американката с Канепи започна вихрено. Уилямс спечели категорично първия сет само за 19 минути, без да остави никакви шансове на съперничката си.

Във втория Канепи, която вече поднесе изненада с отстраняването на водачката в световната ранглиста Симона Халеп на старта, донесе големи трудности за шесткратната шампионка. Естонката поведе с 5:2 след два пробива. Уилямс върна първия и беше много близо до изравняване, но не се възползва от преднина с 40:15 в десетия гейм.

Американката проби рано в третия сет и това се оказа достатъчно, за да спечели мача.

"Не беше лесно. Мисля, че това, което тя направи добре тя, беше смяната на тактиката, което ми даде съвсем различен поглед", заяви Уилямс, завършила с 18 аса.