Баскетболистите на "Левски Лукойл" спечелиха Суперкупата на България след победа над "Рилски спортист". Шампионите надиграха категорично носителя на Купата на България със 102:80 пред около 400 зрители в зала "Универсиада".

Мачът трябваше да се проведе в Ботевград, но беше преместен в София заради липсата на телевизионно излъчване.

Първото полувреме беше много равностойно, като премина през няколко смени на водачеството. "Рилски спортист" започна по-добре срещата и спечели първата четвърт с 24:20.

"Левски Лукойл" отговори със силна игра на старта на втората част и поведе с шест точки при 32:26. Тимът от Самоков изравни при 34:34, а в крайна сметка полувремето завърши само с точка аванс за домакините - 41:40.

След почивката "Левски Лукойл" заигра доста по-агресивно и резултатно, а "Рилски спортист" нямаше отговор на високото темпо. При 64:53 сините отвориха първата двуцифрена разлика в резултата, след което продължиха да увеличават аванса си.

Божидар Аврамов беше най-резултатен за победителите с 25 точки. Той вкара три тройки от пет опита и пет от шестте си стрелби за две точки, добави пет асистенции и спечели наградата за най-полезен играч.

Христо Захариев се отчете със 17 точки за успеха на "Левски Лукойл". С 16 точки завърши Патрик Рембърт, а близнаците Калоян и Деян Иванови вкараха съответно 14 и 13 точки.