Световният шампион по волейбол Полша започна успешно защитата на титлата си. Воденият от Витал Хайнен отбор състав се наложи с 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14) срещу Куба.

Във Варна поляците се чувстваха като у дома, благодарение на огромната подкрепа на свои сънародници.

Мачът беше част от програмата в група D, където са и българските национали. В другата среща по-рано Иран стигна безпроблемно до 3:0 срещу Пуерто Рико.

Поляците играха по-стабилно на блокада, като 14 пъти спряха атаките на съперника. Отделно те се възползваха от 28-те грешки на кубинците.

В първите два гейма световните шампиони имаха голямо предимство и заслужено поведоха. В третия те допуснаха отпускане, от което Куба се възползва и намали.

Кубинците започнаха силно четвъртата част и поведоха с 8:4. Тогава поляците реагираха по шампионски и водени от силната игра на Бартош Курек направиха обрат и дадоха само още шест точки на съперника си.

В четвъртък България излиза срещу Иран в 20.30 ч. Преди това Полша среща Пуерто Рико (17.00 ч.)

Големият фаворит Русия мина уверено за 3:0 (25:21, 25:20, 25:16) срещу Австралия. С чисти победи по 3:0 започнаха Бразилия и Франция, които в Русе спечелиха съответно срещу Египет и Китай.