Полските волейболисти продължиха уверено защитата на световната титла с втора убедителна победа. След като в сряда надиграха Куба с 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14), днес световните шампиони разбиха Пуеро Рико с 3:0 (25:14, 25:12, 25:15).

Двубоят в зала "Конгресна" във Варна продължи само 76 минути. Полските волейболисти не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и спечелиха безапелационно всеки един от геймовете.

Александър Сливка беше най-резултатен за победители с 13 точки. Той реализира девет от 12-те си атаки, направи три блокади и пласира един ас. Матеуш Биениек добави 12 точки, включително три аса и две блокади. Якуб Кочановски завърши с 11 точки.

Морис Торес беше най-резултатен за Пуеро Рико с осем точки, а нито един от съотборниците му не записа повече от шест. Пуерториканците успяха само при 24 от 66-те си атаки, докато поляците завършиха с 65% успеваемост (39 от 60).

Световните шампиони записаха 11 директни точки от сервис срещу нито една за съперника. Разликата в успешните блокади също беше много голяма - 11 срещу три.

Тази вечер от 20.40 часа е втория мач от група D, който противопоставя България и Иран. Българският отбор започна световното, на което е съдомакин с Италия, с чиста победа срещу Финландия.