Барселона" запази перфектния си баланс от началото на сезона в Ла Лига след победа с 2:1 над "Реал Сосиедад". Каталунците постигнаха успеха след обрат и са с четири поредни успеха, оглавявайки таблицата.

Гостуването в Сан Себастиан не премина много лесно за състава на Ернесто Валверде, който се озова изоставащ в резултата още в 12-ата минута. Ариц Елустондо откри резултата след атрактивен удар от въздуха. Той засече топката, след като преди това Ектор Морено я отклони след центриране от свободен удар.

В края на първата част футболистите на "Барселона" поискаха дузпа, но съдията Карлос Дел Серо прегледа ситуацията чрез системата за видеоповторения и прецени, че нарушение няма.

След почивката Валверде направи две промени и те се оказаха ключови. Коутиньо замени Семедо, а Бускетс се появи на мястото на Рафиня, като "Барселона" веднага подобри играта си.

В рамките само на три минути каталунците обърнаха резултата с попадения на Луис Суарес и Усман Дембеле в 63-ата и 66-ата.