Лудогорец" изпусна два гола аванс срещу "Байер" (Леверкузен) и започна с домакинска загуба третото си участие в груповата фаза на Лига Европа. Българският шампион отстъпи с 2:3 срещу германския тим, който заема последното място в Бундеслигата.

"Лудогорец" започна отлично мача и поведе още в седмата минута с гол от пряк свободен удар на Клаудиу Кешеру. В 30-ата минута Марселиньо удвои преднината на тима от Разград.

В този първи половин час "Байер" не успя да създаде нито едно голово положение. Кай Хаверц обаче намали изоставането на гостите седем минути преди почивката, а през второто полувреме "Лудогорец" игра далеч от нивото преди почивката.

В 63-ата минута натискът на "Байер" доведе до изравнително попадение на Исак Кеси Телин, а шест минути по-късно Хаверц изведе "аспирините" напред с втория си гол в мача.

"Лудогорец" можеше да стигне до равенство, но в 75-ата минута гредата спря удар с глава на Козмин Моци след центриране от корнер.