„Левски Лукойл" преодоля първи квалификационен кръг на Шампионската лига по баскетбол след втора убедителна победа срещу литовския "Шауляй". Българският първенец спечели реванша в зала "Универсиада" със 79:65 и продължава напред с общ резултат 170:144.

Сините показаха, че са по-класният от двата отбора и постигнаха рутинен втори успех. Тимът, воден от Константин Папазов, рано пое контрол върху мача със серия от 15:2. "Шауляй" намали до 11:15, а първата четвърт приключи при 19:13 за домакините.

Във втората четвърт "Левски Лукойл" отново отвори двуцифрена разлика, а след още една серия от 15:2 в началото на третата част стигнаха до най-голямата си преднина - 24 точки. В последните минути сините намалиха оборотите, но не позволиха на гостите да намалят сериозни изоставането си.

Патрик Рембърт беше най-резултатен за победителите с 20 точки. Той вкара седем от 12-те си стрелби от игра и добави пет борби и четири асистенции. Силен мач изигра и Христо Захариев, който завърши с 16 точки, седем борби, четири откраднати топки, две асистенции и два чадъра.

Деян Иванов добави 13 точки и шест борби за победата на "Левски Лукойл". Божидар Аврамов вкара 11 точки, направи пет асистенции и взе четири борби, а Никола Маравич се отчете с 11 точки.

Във втория квалификационен кръг "Левски Лукойл" ще се изправи срещу победителя от двубоя между румънския "Орадя" и финландския "Карху". Първата среща ще е във вторник в зала "Универсиада", а реваншът - на 28 септември.

Ако преодолее и второто препятствие, българският шампион ще играе с френския "Нантер" за влизане в групите на Шампионската лига.