Отборът на Литекс победи с 2:1 Локомотив София в дербито на междинния 23-и кръг на „А” група, което се игра в столичния квартал „Надежда”. Още в 3-та минута, гостите имаха претенция за дузпа, след като атака на ловчанлии по дясното крило, завърши с удар в горната част на ръката на играч на Локомотив, но съдията Ристосков не отсъди 11-метров наказателен удар. В 16-та минута, "оранжевите" имаха страхотен шанс за гол, но удара на Станислав Генчев бе спасен от вратаря Голубович. В 19-та минута пък бе първото добро положение за Локомотив София. Едно центриране на Марчо Дафчев бе избито от вратаря Тодоров, топката попадна в Малин Орачев, но той не стреля точно и топката излезе в аут. Литекс успя да поведе в резултата в 39-та минута чрез Станислав Манолев. След една контраатака на гостите, топката попадна в краката на Небойша Йеленкович, сърбинът с български паспорт я върна към Станислав Манолев и младият играч опъна мрежата на Голубович за 0:1 от границата на наказателното поле на домакините. През първото полувреме, отборът, който доминираше на терена бе този на Миодраг Йешич, а играчите на Стефан Грозданов не приличаха на себе си. Втората част започна с отлично положение за Литекс. Френският нападател на тима Нифлор излезе зад защитата на „железничарите” в 52-та минута, но Урош Голубович отново показа прекрасен рефлекс и спаси своя отбор от второ попадение. В 58-та минута, Крум Бибишков можеше да вкара, но неговия удар с глава бе спасен отново от сръбския вратар на столичани. Минута по-късно, Антунович продължи една топка към Зоран Балдовалиев, но македонеца би покрай гредата на ловчанлии в аут. В 63-та минута, Локомотив София успя да изравни резултата на 1:1. Марчо Дафчев центрира от пряк свободен удар към близката греда на ловчанлии, а капитана на домакините Кристиан Добрев засече топката с глава и изненадващо изравни за 1:1. В 69-та минута, Нифлор излезе сам срещу Голубович, но отново би в тялото на сръбския вратар на домакините. "Оранжевите" успяха все пак да спечелят трите точки, след като Нифлор отбеляза с глава в 87-та минута за крайното 2:1. /БГНЕС