Челси" спечели втора минимална победа в групите на Лига Европа. Лондонският отбор се наложи с 1:0 срещу "МОЛ Види" у дома.

Гола вкара Алваро Мората в 70-ата минута. С двата успеха тимът е начело в групата с три точки преднина пред ПАОК и БАТЕ (Борисов).

В другата среща гърците спечелиха с 4:2 като гост в Беларус.

На "Стамфорд бридж" българският полузащитник Георги Миланов игра 83 минути за гостите. "Челси" имаше превъзходство, владееше повече топката и отправи цели 27 удара, но само четири бяха точни.

Ключовият момент дойде в 70-ата минута, когато след центриране Вилиан отклони с глава и Мората се възползва, за да даде преднина на отбора си.

В интересен мач "Виляреал" измъкна 3:3 срещу "Спартак" (Москва) като гост след гол на Санти Касорла от дузпа в 96-ата минута. Преди това испанците два пъти повеждаха, но руснаците направиха късен обрат и докосваха победата.

Друг испански отбор - "Севиля", също си тръгна без победа от Русия. Андалусийците отстъпиха с 1:2 срещу "Краснодар" след обрат след 72-ата минута.

"Милан" и "Арсенал" спечелиха мачовете си. "Росонерите" губеха до 65-ата минута срещу "Олимпиакос" у дома, но направиха обрат за 3:1. "Арсенал" си тръгна с 3:0 срещу "Карабах" като гост.

По-рано "Лудогорец" загуби с 0:1 от "Цюрих".