Женският национален отбор по волейбол започна със загуба участието си във втората фаза на световното първенство. Възпитаничките на Иван Петков претърпяха тежко поражение от световния шампион САЩ с 0:3 (16:25, 17:25, 11:25).

Загубата е четвърта за българките, които влязоха във втората фаза с актив от две победи и три поражения. След шест мача съставът на Иван Петков е последен в група F, като има седем спечелени и 13 загубени гейма.

Българските волейболистки допуснаха много грешки, а освен това основното оръжие блокадата не работеше. Грешките за българките бяха 21 срещу само седем за световните шампионки.

В пореден мач най-резултатна за България беше Нася Димитрова с 11 точки. Диагоналът Мирослава Паскова добави девет. Крайните нападатели обаче не бяха на ниво, а основният реализатор на българките Гергана Димитрова остана със само осем точки.

След първите два загубени гейма треньорът Петков даде шанс на тези, които играят по-малко и извади титулярите от игра.

Следващият мач на България е в понеделник от 4.40 часа сутринта срещу седемкратния световен шампион Русия.