Българският катерач Петър Иванов завърши на шесто мято във финалите на младежките олимпийски игри. 18-годишният състезател попадна сред шестимата най-добри, които си оспорваха медалите в дебюта на катеренето в олимпийската програма, но остана последен.

Иванов се представи най-добре в коронната си дисциплина "боулдър", където беше с четвърти резултат. В дисциплините "скорост" и "трудност" българинът остана пети. В крайното общо подреждане българинът зае шесто място със сбор 100 т.

Златният медал спечели японецът Кейта Дохи, а сребърното отличие остана за неговият сънародник Шута Танака. Бронзът е за френския катерач Сам Авезу.

Спортното катерене ще бъде и сред петте нови спорта в програмата на олимпийските игри в Токио след две години.