Новак Джокович продължава пътя си към рекордна четвърта титла на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като се класира за финалния двубой. Сръбският тенисист разби Александър Зверев с 6:2, 6:1 за само 61 минути.

Победата е първа за Джокович над Зверев, като те имат само два мача един срещу друг. Сърбинът си върна за загубата от германския тенисист на финала в Рим преди година.

Успехът изкачи Джокович до №2 в световната ранглиста, като той остава близо до това да се върне на върха в класацията. Преди изиграването на финала сърбинът е на 615 точки зад Рафаел Надал.

Срещу Зверев носителят на 13 титли от Големия шлем беше много уверен и не допускаше никакви грешки за разлика от съперника си. Зверев завърши с два аса, но допусна и три двойни грешки.

Джокович спечели 79% на своя първи сервис и 54% на втори.

Във финала сръбският тенисист ще чака победителя от втория полуфинал между Роджър Федерер и Борна Чорич.