В най-интересния и драматичен двубой тази вечер безобразно слабият отбор на Байерн Мюнхен успя да се промъкне до пулифиналите, след като завърши наравно 3:3 в реванша срещу Хетафе и така с повече голове на чужд терен баварците продължават напред. Двубоят започна ужасяващо за домакините, които още в шестата минута остана с човек по-малко, защото Рубен де ла Ред получи пресилен червен картон за наруение срещу Клозе. Момчетата на Михаел Лаудруп обаче показаха завиден дух и не се затвориха, а продължиха да нападат. Това даде резултат в 44-ата минута, когато Козмин Контра разпиля отбраната на Байерн и откри резултата в полза на домакините. Футболистите на Хетафе не се отпуснаха нито за миг и на моменти тотално надиграваха гостите си. Възпитаниците на Отмар Хитцфелт от своя страна пък не показаха нищо, което поне малко да прилича на някаква техника, а грешките им в защита бяха смехотворни. И все пак минута преди края на редовното време Франк Рибери успя да изравни резултата и доведе нещата до продължения - 1:1. Колкото и несправедливо да беше всичко, мачът трябваше да започне отначало. Само за две минути обаче испанците отново показаха, че не са случаен отбор и с два бързи гола доказаха класата си над мюнхенския гранд. Първо в 91-ата минута Хавиер Каскеро даде отново преднина на домакините, а в 93-ата Браулио покачи на 3:1. Мадридчани вече се виждаха полуфиналисти, когато за втори път тази вечер съдбата им обърна гръб. В 114-ата минута Лука Тони намали до 3:2, а в 119-ата отново италианският стрелец изравни след детинска грешка на Абондансиери и смълча хилядите фенове по трибуните на "Колизеум Алфонсо Перес". Байер Леверкузен успя да надвие руския Зенит с минималното 1:0 в четвъртфинална среща-реванш в турнира за Купата на УЕФА. Успехът като гост обаче носи само престиж на германците, които загубиха първия мач в Леверкузен със срамното 1:4 и отпадат от надпреварата. Любопитното е, че единственото и оказало се победно попадение в мача отбеляза руският нападател на гостите Дмитри Буликин в 18-ата минута. Той засече чудесно центриране на Гонзало Кастро и даде лъч надежда на своя тим. Никой от двата отбора обаче не успя да стинге до друг гол в срещата и тя завърши при резултат 0:1. Домакините пък дори изпуснаха дузпа в 85-ата минута, когато ударът на Тимошчук от бялата точка бе отразен от вратаря на "аспирините" Рене Адлер. Италианският Фиорентина също се класира за полуфиналите за Купата на УЕФА като елиминира тима на ПСВ Айндховен, надигравайки го с 2:0 на "Филипс Стейдиъм". Първият мач във Флоренция завърши наравно 1:1 и така с общ резултат 3:1 напред продължават "виолетовите". И двата гола за гостите вкара румънският национал Адриан Муту, разписал се в38-ата и 53-ата минути. Десет минути преди края на срещата Тими Симонс получи възможност да отбележи почетно попадение за своя отбор, но не можа да се разпише от дузпа. Последният полуфиналист в турнира за Купата на УЕФА се казва Глазгоу Рейнджърс, който успя да елиминира португалския Спортинг насред Лисабон. Първата среща между двата тима в Глазгоу завърши без голове (0:0), но на португалска земя шотландцте се "отпушиха" и вкараха две безответни попадения. Головете в срещата вкараха Даршевил в 60-ата и Уитакър в 90-ата минута. Нетинфо