„Челси" и "Арсенал" продължиха уверения си ход в Лига Европа, като вървят без грешка. Рубен Лофтъс-Чийк се оказа героят за сините при победата с 3:0 срещу БАТЕ (Борисов).

"Арсенал" се наложи с 1:0 срещу "Спортинг" (Лисабон) като гост. Гола вкара Дани Уелбек в 78-ата минута.

Седем минути и 48 секунди бяха необходими на Лофтъс-Чийк от началото на мача, за да вкара два гола. Така 22-годишният полузащитник изравни общия брой на головете, които до момента имаше за "Челси".

Във втората минута Сапакоста подаде в наказателното поле и с добре насочен удар Лофтъс-Чийк даде преднина на отбора си. Малко по-късно след центриране на Вилиан от ъглов удар отново той се пребори и отблизо вкара.

"Челси" имаше пълно превъзходство и в началото на второто полувреме стигна до трети гол. При бърза атака защитник на съперника изчисти, но топката попадна в Лофтъс-Чийк, който с удар от разстояние оформи хеттрика си.

БАТЕ стигна до гол в 80-ата минута, когато Стасевич центрира от фаул и Риос засече.

В другия мач от групата "МОЛ Види" победи с 2:0 ПАОК. "Челси" е начело с девет точки, а останалите три отбора имат по три.

"Арсенал" продължава победната си серия и е в сходна позиция с девет точки. "Спортинг" е втори с шест, а "Ворскла" излезе трети с три след 1:0 срещу "Карабах" като гост.

Испанските "Севиля" и "Виляреал" постигнаха разгромни победи. Андалусийците стигнаха до 6:0 срещу "Акхисар". "Вилареал" спечели с 5:0 срещу "Рапид" (Виена).

"Милан" утежни положението си след домакинска загуба с 1:2 от друг испански представител - "Бетис". Отборът от Севиля е пръв със седем точки, а "росонерите" имат шест. След 2:0 срещу последния "Дюделанж" "Олимпиакос" събра четири.