Отборът на Ювентус победи с 3:2 Милан в дербито на 33-ия кръг на италианското футболно първенство. Зрителите на стадион "Олимпико" в Торино станаха свидетели на истински футболен спектакъл с няколко обрата. "Старата госпожа" поведе още в 12-ата минута след страхотен шут на капитана Алесандро Дел Пиеро. Радостта на "бианконерите" обаче не трая много дълго, тъй като голмайсторът на гостите Филипо Индзаги изравни само 120 секунди по-късно след асистенция на феноменалния бразилец Кака. Така се стигна до 31-ата минута, когато след пас на Амброзини, Даниеле Бонера се озова сам срещу вратаря на Милан, Буфон бранителят чукна топката към Индзаги, който вкара втория си гол в мача и изведе гостите си напред в резултата. Само минута преди края на първата част обаче капитана на "росонерите" Паоло Малдини подари топката на Каморанези. Той центрира в наказателното поле на съперника и Трезеге стреля с глава. Желко Калач спаси, но Салихамиджич при добавката бе безпощаден и възстанови равенството. Десет минути преди края на срещата Малдини извърши нарушение близо до наказателното поле на Милан и реферът отсъди фаул в полза на домакините. Дел Пиеро центрира и оставеният непокрит Салихамиджич от три метра с глава разстреля стража на гостите за крайното 3:2. Палермо се изкачи на девето място в класирането в Серия А, след като се наложи с 1:0 над Катания в сицилийско дерби. Палермо има 42 точки, докато Катания остава с 32, с три повече от застрашените от изпадане отбори. Начело е Интер със 72, пред Рома с 68. Единственото попадение в срещата вкара Фабрицио Миколи в 84-ата минута, който се разписа от фаул. Миколи, който влезе като резерва през второто полувреме, прати топката до лявата греда на вратаря Чиро Полито, направил серия от добри спасявания през цялото време. Катания дойде за регионалното дерби след победа с 3:0 над Наполи, но загубата оставя отбора в близост до опасната зона. Джонатан Спинези можеше да вкара за Катания в началото на второто полувреме, но след това домакините взеха инициативата в свои ръце. Бразилецът Амаури стреля опасно с глава в 67-ата минута след пробив и центриране на Бошко Янкович. В 75-ата минута минута Джулио Милячо с глава стреля след подаване на Миколи от фаул, но топката мина в страни. Нетинфо