Черно море" отстрани "Левски" за Купата на България след драматичен мач, който завърши с изпълнения на дузпи. Отборът от Варна отново се оказа непреодолимо препятствие за сините, които загубиха трети пореден сблъсък срещу този съперник в турнира.

В редовното време двубоят завърши 2:2, а при дузпите "Черно море" надделя с 5:4.

Два пъти "Левски" повеждаше в резултата, но "Черно море" успяваше да се върне. Варненският тим беше изправен до стената в заключителните минути, когато губеше с 1:2, но гол в 91-ата минута на резервата Георги Божилов вкара мача в продължения.

Преди това Жерсон Кабрал беше дал преднина на сините в деветата минута, а три по-късно капитанът на "Черно море" Георги Илиев изравни. "Левски" вече се виждаше в четврътфиналите след гола на Хали Тиам в 78-ата минута, но отборът пое нов горчив хап в турнира след драматичната загуба от "Славия" във финала през пролетта.