Отборът на Манчестър Юнайтед победи като домакин Арсенал с 2:1 в среща от 34-ия кръг на Премиършип и на практика изхвърли „артилеристите” от битката за титлата само 4 кръга преди края на шампионата. Срещата на „Олд Трафорд” бе много динамична и изпълнена с редица голови положения и пред двете врати. В 12-ата минута пред Емануел Адебайор се откри страхотна възможност за откриване на резултата, но в последния момент се намеси защитникът на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд, който изби коженото кълбо в корнер. В 14-ата минута кореецът Парк Джи-Сунг засече с глава едно центриране, но топката премина встрани от вратата на Йенс Леман, който много изненадващо бе избран от мениджъра на „топчиите” Арсен Венгер за титуляр в този мач пред испанеца Мануел Алмуня. Другата изненада в състава на френския мениджър бе пускането на камерунеца Сонг. В 18-ата минута Уейн Рууни бе изведен в изгодна позиция, но пропусна да реализира за „червените дяволи”. Четири минути по-късно отново той пропусна да вкара гол от непосредствена близост. В 34-ата минута Адебайор излезе сам срещу вратаря на домакините Едвин ван дер Сар, но пропусна. Минутка по-късно и Рууни се изправи очи в очи с Леман и също пропусна след чудесна намеса на германския национал, който отклони коженото кълбо в ъглов удар. В 44-ата минута силен шут на Рууни от далечно разстояние попадна в ръцете на Леман. След почивката в 48-ата минута след центриране на Робин ван Перси резултатът бе открит в полза на Арсенал, след като Адебайор от непосредствена близост бе точен с глава. Три минути по-късно Манчестър Юнайтед изравни от дузпа, която бе отсъдена заради игра с ръка в наказателното поле на капитана на Арсенал Вилям Галас. Кристиано Роналдо бе точен за „червените дяволи”, въпреки че му се наложи да пребива 11-метровия наказателен удар заради предварително навлизане на 4-ма играчи в наказателното поле. В 64-ата минута Карлос Тевес от Манчестър Юнайтед стреля отдалеч и топката мина на сантиметри от страничната греда. Минутака по-късно същото стори и Фабрегас от Арсенал. В 66-ата минута Уес Браун можеше да си отбележи автогол, но след намеса на Едвин ван дер Сар топката се удари в гредата и след това опасността бе предотвратена. В 70-ата минута Рууни стреля от точката на дузпата, но Леман спаси със страхотна изява. Последва пряк свободен удар за „червените дяволи” и почти от границата на наказателното поле Оуен Харгрийвс матира вратаря на Арсенал за 2:1. При този гол Леман просто не мръдна от мястото си и само изгледа как топката влиза в мрежата му. В 85-ата минута влезлият като резерва за Арсенал Бендтнер пропусна изключително изгодна възможност след чудесно спасяване на Ван дер Сар. Така до края на срещата въпреки отчаяните опити на Арсенал да изравни Манчестър Юнайтед успя да задържи преднината си от един гол и да спечели с 2:1. По този начин „червените дяволи” вече имат 80 точки като лидери в класирането на Премиършип и са все по близо до 19-ата си титла на Англия и 10-а под ръководството на Алекс Фъргюсън. Единствено Челси може да спре Манчестър Юнайтед, но „сините” от Лондон изостават с 6 точки, след като са на второ място с актив от 74. Челси обаче има и мач по-малко и ще приеме утре на своя „Стамфорд Бридж” тима на Уигън. Третото място в класирането на Премиършип е твърдо за Арсенал, който има 71 точки. /БГНЕС