"Левски" постигна убедителна победа с 4:1 над "Ботев" (Пловдив) в един от най-интересните мачове от 14-ия кръг в Първа лига и излезе временно начело в класирането. Сините действаха със самочувствие и макар че бяха изправени в трудна ситуация в края на първата част, се справиха.

Станислав Костов реализира два гола в 29-ата и 55-ата минути. Другите бяха дело на халфовете Хали Тиам (51’) и Давиде Мариани (75’). Единственият гол за "Ботев" падна в 45-ата минута след удар на Антонио Вутов и грешка на Божидар Митрев.

Костов беше най-добрият футболист на терена, а с двата си гола вече има 13 попадения в 13 срещи.

Само четири дни след отпадането от "Черно море" за Купата на България сините се представиха далеч по-убедително. С изключение на период от 10 минути в края на първото полувреме "Левски" игра много добре.

Тимът вече е в серия от шест поредни победи на "Георги Аспарухов" и не спечели на свой терен единствено в първия кръг (2:2 с "Черно море"). На "Герена" сините са вкарали 22 гола и са получили едва четири. "Ботев" пък не успя да избегне 21-ата си поредна загуба като гост на сините.