Бадалона Хувентут е новият носител на Купата на УЛЕБ, след като във финалната среща разгроми Акасваю Хирона със 79:54 (16:21, 18:6, 24:10, 21:17), съобщава сайтът на Българска федерация по баскетбол. Това бе първият финал между отбори от една и съща държава. В първите минути баскетболистите на Хирона поведоха с 12:2. Но това не смути техните съперници, които заиграха страхотно в защита и бързо се върнаха в мача. През втората четвърт играчите на Хувентуд допусна едва 6 точки и на полувремето водеше с 34:27. В началото на второто полувреме те направиха силна серия от 12:4 точки, а до края на тази част категорично надиграха съперниците си и разликата набъбна до 21 точки (58:37). До края мачът се доиграваше. Въпреки това 54 точки във финален мач е най-ниското постижение, а разликата от 25 точки е най-голямата в историята на турнира. За най-полезен играч бе избран Руди Фернандес, който въпреки получената контузия, завърши с актив от 13 точки, 7 борби, 3 откраднати топки и 2 асистенции. Най-резултатен в срещата бе Деймънд Мейлът с 26 точки (3/3 за 2 точки, 6/8 за три и 2/2 от наказателната линия). За Хувентут Иван Раденович бе най-добър с 20 точки (11 през първата четвърт). БГНЕС