Пощенската кутия на Дядо Коледа в Гренландия, предназначена за получаване на писмата от децата до Веселия старец, се премества на друго място, съобщава ДПА.
Червеното съоръжение, високо няколко метра, е изнесено от предишната му локация в Илулисат и пътува по море за новата си дестинация в град Уманак на едноименния остров на западното крайбрежие на Гренландия.
Според традицията Добрия старец всяка година получава многобройни писма, за да изпълни желанията за подаръци на послушните дечица по света. Някои от учениците в по-горните класове в Уманак посветиха времето си през изминалите четири години, за да отговарят поименно на получената поща. Преместването на пощенската кутия по-близо до тях ще ги улесни в благородното им начинание.
От училищното настоятелство на "Едвард Крузе" се извиняват, че не всички писъмца ще получат личен отговор.
Миналата година между 10 000 и 15 000 са били писмата, получили отговор до месец януари. Но за други, това е било невъзможно поради нечетливите адреси и написаните желания на руски или китайски. Тези езици не се изучават в училището "Едвард Крузе" и поради тази причина е било невъзможно да бъде изпратен отговор от името на Дядо Коледа. Но при все това цялата му кореспонденция грижливо се съхранява.
Гренландия е считана за едно от родните места на Добрия старец, като другите са на Северния полюс, Финландия, Русия и Турция,припомня агенцията.
dariknews
Коментари
Анонимен
А на български може ли?
Всички сме ДеПеСе
Турция?????? Той носи шапка, а не фес...
за втори път
Много са изостанали, щом не учат китайски и руски.
Да не сме от колониите, че да учим само английски, френски, испански?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Анонимен
80% от информацията в света е на английски език. Умствено деградиралите нямат нужда от информационни и компютърни технологии.
Учи китайски и руски. Английският език не е за мозъчето ти.
Анонимен
Ако се вярва на американски източници на информация, САЩ е светът. В самите Щати, както и във Великобритания английският език силно отстъпва, второ. Трето и най-важно: количество информация далеч не значи полезна информация; който се оставя да му промиват мозъка с океан от дребнави житейски факти за сульо и пульо, е по-скоро дезинформиран, отколкото информиран. Бъдете сигурен, че в китайска и в рускоезична среда има достатъчно информация, до която англоговорящите нямат достъп; а обратното съвсем не е вярно. Четвърто, ЕС отдавна е приел, че трябва да се стимулира обучението на чужди езици с приоритет на съседните, за да се развиват добросъседските отношения и да се преодоляват исторически вражди. Русия е съседна страна на Финландия, в случая Финландия постъпва против решенията на ЕС.
Анонимен
Да започнем да изучаваме турски, сръбски, румънски...?
Анонимен
Точно така. Турски, сръбски, румънски, гръцки. Хиляди българи са го осъзнали и им е от голяма полза в ежедневието,