Реал" (Мадрид) се доближи до лидерите в Ла Лига след трудна победа с 2:0 срещу "Валенсия" на "Сантяго Бернабеу". Автогол на Даниел Вас и късно попадение на Лукас Васкес върнаха европейския и световен клубен шампион на победния път след тежката загуба от "Ейбар" (0:3) в миналия кръг.

"Реал" записа седми успех oт 13 мача в испанското първенство и успя да се върне в челната шестица. Тимът, воден от Сантяго Солари, събра 23 точки и се изкачи на пета позиция.

Със същия брой точки е четвъртият "Алавес". "Атлетико" (Мадрид), "Барселона" и "Севиля", които играят своите мачове в неделя (2 ноември), имат съответно 24, 25 и 26 точки.

"Валенсия" заема 13-ата позиция със 17 точки, след като допусна третата си загуба за сезона.

"Реал" започна силно мача с "Валенсия", пресираше здраво съперника, а Карим Бензема беше постоянна опасност пред вратата на Нето.

В осмата минута французинът се пребори за топката след центриране към далечната греда. Дани Карвахал се пребори за нея в другия край на наказателното поле, проби по аутлинията и центрира, а Дани Вас си отбеляза автогол при опита си да я изчисти с глава.

"Реал" продължи да е по-добрия отбор до края на полувремето, но не успя да стигне до второ попадение.

След почивката "Валенсия" подобри значително играта си и стигна до няколко отлични възможности да изравни. Санти Мина и Габриел обаче пропиляха най-чистите положения.

В 83-ата минута "Реал" реши мача с втори гол. Карвахал организира бърза контраатака по десния фланг, размени двойно подаване с Иско, след което центрира по земя към вратарското поле. Асенсио не успя да отправи удар, но Бензема настигна топката и подаде към Васкес, който отбеляза с левия крак, останал сам на пет-шест метра от голлинията.