С минимални усилия и голям брой резервни футболисти "Лудогорец" записа 11-а поредна победа в Първа лига и увеличи аванса си пред преследвачите си. Шампионите надвиха "Витоша" (Бистрица) с 3:0 в Разград, като можеха да спечелят още по-убедително.

Двубоят беше решен до голяма степен още в първите 15 минути, след които "Лудогорец" имаше два гола аванс. Вандерсон откри в 13-ата минута, когато преодоля Николай Георгиев с диагонален шут. Топката стигна до бразилеца след рикошет в тялото на Михаил Минчев след удар на Клаудиу Кешеру.

Само две минути по-късно Лукас Саша удвои аванса на домакините. След центриране от корнер Антон Недялков отклони топката, а връхлитащият на скорост Саша се оказа напълно непокрит, като от около седем метра вкара без проблем.

Ранният аванс на шампионите успокои футболистите на Антони Здравков и те сериозно свалиха темпото в следващите минути. До края на първата част "Лудогорец" доминираше, но без да атакува толкова масирано.

След почивката Здравков направи няколко промени с цел да съхрани ключови играчи, но това не се отрази на тима. "Лудогорец" стигна до трети гол в 81-ата минута, а негов автор стана Якуб Шверчок след удар от близка дистанция.

"Лудогорец" поведе с шест точки пред ЦСКА, който по-късно се изправя срещу "Славия". Шампионите не са губили точки от 26 август, когато завършиха 0:0 именно с белите. "Лудогорец" не е допускал гол в мрежата си вече 324 минути.