Отборът на Черно Море се класира на финала в турнира за Купата на България, след като победи Калиакра с 3:1 в първия полуфинален сблъсък в надпреварата. "Моряците" успяха да открият резултата още в 6-та минута. Александър Александров - Алекс центрира от непряк свободен удар в наказателното поле на Калиакра, но Детелин Димитров не внимаваше и си заби неспасяем автогол за 0:1. Пет минути по-късно, се откри страхотно положение пред домакините, но от три метра, Караджов изстреля топката в тялото на Джоров и тя излезе в корнер, от който не излезе нищо опасно. Манолов пробва на два пъти удари към вратата на Калиакра, но най-опасното положение в 24-та минута излезе в аут. В 27-та минута, Александров получи отличен пас от Томаш, но силният му шут не достигна целта. Даниел Георгиев пък отправи доста силен удар от 25 метра в 29-та минута, но вратаря на домакините Добрев показа отличен рефлекс и спаси. Георгиев имаше още едно положение в края на първата част, но го пропиля. Второто полувреме започна много добре за домакините от Каварна, когато след изпълнение на корнер от страна на Яшар, Димитров прати топката в наказателното поле на "моряците" и след неумелата намеса на вратаря Илчев, Иво Кискинов изравни с глава за 1:1. Малко по-късно, Джоров вкара топката в собствената си врата, но голът бе отменен заради аут при центрирането на Каталиев. Юлиян Петков пък получи жълт и респективно червен картон в 60-та минута и остави Калиакра с човек по-малко срещу натискащия все по-силно отбор на Черно Море. „Моряците” се възползваха от численото си предимство и след съмнения за засада, Маркос Да Силва направи 2:1 в 65-та минута. В 69-та минута, гостите решиха напълно спора в тази среща, а Даниел Георгиев се разписа за крайното 3:1. Така, Черно Море е първият финалист в турнира за Купата на България и чака своя съперник от другия полуфинал, където в Ловеч един срещу друг излизат отборите на Литекс и Ботев Пловдив. БГНЕС