Отборът на Литекс ще играе срещу Черно Море във финала на турнира за Купата на България на 14 май, след като в един от най-интересните двубои за сезона успя да победи Ботев Пловдив с 4:2 на „Градския стадион” в Ловеч. Срещата започна с няколко положения пред двете врати, но най-опасната ситуация за Литекс дойде в 27-та минута, когато френския нападател на домакините Вилфред Нифлор пропусна да отбележи от близко разстояние. Десет минути по-късно, в 37-та минута, Мауро Алегре се отчете с невероятен пропуск за "канарчетата". Играчът открадна една топка от Сандриньо, Тодор Тодоров излезе да го посрещне, но удара на аржентинеца мина покрай вратата на стража на "оранжевите". В 43-та минута, Ивелин Попов имаше шанс да открие резултата, но сгреши. Юношата на Левски обаче поправи грешката си в 45-та минута, когато вкара за 1:0. Нападателят получи хубав пас от свой съотборник и с хубав вътрешен фалц излъга Лилчо Арсов. Играчите на Тенчо Тенев излязоха преобразени през второто полувреме и закономерно изравниха резултата в Ловеч. Йордан Минев проби хубаво по леви фланг на атаката на Ботев, подаде на голмайстора на тима Георги Христов и звездата на „канарчетата” не сгреши от непосредствена близост за 1:1. Веднага след попадението на гостите, фенове на тима нахлуха на терена, но бяха арестувани от полицията. Запалянковците на гостите запалиха факли и димки в знак на радост. Футболистите на Миодраг Йешич бяха като шокирани от попадението, но въпреки това в 61-та минута удариха греда след удар на Крум Бибишков. В 62-та минута, Георги Христов излезе сам срещу вратаря на ловчанлии, а Тодоров го спъна в наказателното си поле и съдията Йорданов свири дузпа. Голмайсторът на „канарчетата” застана зад топката и стреля в центъра на вратата на домакините и отбеляза второто си попадение в срещата. Йешич обаче направи отлична смяна като пусна в игра Том. Бразилецът шутира от границата на наказателното поле на гостите, топката мина между ръцете на Лилчо Арсов и в 78-та минута изравни за 2:2. В 80-та минута, Арсов обаче успя да се намеси след опасен удар на Генчев и изби в ъглов удар, от който не излезе нищо опасно. Агитката на домакините също запали факли, след като и в тях се върна настроението. Станислав Манолев обаче в 85-та минута засече с глава едно центриране на Зоран Янкович и вкара за 3:2, а в 89-та минута отбеляза втория си гол за срещата и оформи крайното 4:2. Така, Литекс ще срещне Черно Море във финала на турнира за Купата на България. БГНЕС