Лос Анджелис лейкърс" допусна нова трета загуба от последните си четири мача в НБА. "Езерняците" паднаха със 110:115 от "Бруклин нетс".

Поражението дойде въпреки силния мач на Леброн Джеймс, който остана на крачка от трипъл-дабъл. Звездата на "Лейкърс" стана най-резултатен в срещата с 36 точки, към които добави осем асистенции и 13 борби.

В първата четвърт двата отбора няколко пъти сменяха водачеството в резултата. След това постепенно съставът на "Нетс" започна да трупа преднина.

"Лейкърс" съумя да се доближи на две точки в последните минути, но не и да постигне обрат.

Джеймс и съотборниците му остават четвърти в Западната конференция с 18 победи и 13 загуби. "Бруклин" е десети на изток с 14 победи и 18 поражения.

Водачът в Западната конференция "Денвър нъгетс" продължи уверения си ход с четвърта поредна победа. Тя дойде след 126:118 срещу "Далас маверикс".