Световната шампионка по борба Тайбе Юсеин е големият фаворит за "Спортист на годината". Церемонията по връчване на наградите е тази вечер от 20.30 часа и ще бъде излъчена по БНТ1 и "Дарик радио".

Юсеин спечели титлата в категория до 62 килограма, а 2018 г. е много успешна за нея, след като стана и европейска шампионка. 27-годишната състезателка от село Мъдрево няма загуба през годината.

През миналата седмица Юсеин спечели "Спортен Икар". Традиционно нейният носител впоследствие печели отличието "Спортист на годината".

В призовата десетка влизат още двама представители на борбата – Кирил Милов и Биляна Дудова, които спечелиха бронзови медали на световното. Преди година нямаше нито един борец в първите десет.

Останалите в топ 10 са Александра Начева (лека атлетика), Александра Жекова (сноуборд), Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон), Катрин Тасева (художествена гимнастика), Мирела Демирева (лека атлетика), Стойка Петрова (бокс) и Кубрат Пулев (бокс).

В анкетата са гласували 139 спортни журналисти. Победителят ще бъде обявен на церемония, която ще се проведе на 20 декември от 20.30 ч. в "Арена Армеец". Преди година отличието взе Григор Димитров.