ЦСКА победи шампионите от Лукойл-Нефтохимик с 3:2 гейма в първата финална среща от Националната волейболна лига, която се игра днес в столичната зала ”Васил Симов”. В първия гейм, гостите бяха много по-концентрирани и водеха и след двете технически прекъсвания – 8:4 и 16:13. Волейболистите на Лукойл - Нефтохимик поддържаха разликата до края и взеха първия гейм с 25:21. „Червените” подобриха играта си през втората част, водеха и на двете технически прекъсвания, но загубиха с 22:25 и изостанаха с 0:2 гейма. През третия гейм, възпитаниците на Александър Попов показаха много по-добра игра и дръпнаха с пет точки на първото прекъсване – 8:3. Те спечелиха третия гейм с 25:22 и намалиха на 1:2 гейма. „Армейците” отново бяха по-добри и в четвъртия гейм и го затвориха с 25:22. В тайбрека, волейболистите на ЦСКА показаха по-здрави нерви, спечелиха с 15:10 и така си осигуриха преднина във финалната серия на родния волейболен шампионат. БГНЕС