Даниил Медведев постигна победа срещу Анди Мъри във втория кръг на тенис турнира в Бризбейн. Руснакът, който ще участва в "София оупън" другия месец, стигна до 7:5, 6:2.

За шотландеца това беше първо участие в турнир от септември. Той се завърна на корта с победа срещу австралиеца Джеймс Дъкуърт, но още тогава заяви, че не знае докъде ще стигнат силите му да играе на високо ниво.

Сега Мъри имаше далеч по-тежко предизвикателство, с което не се справи. Медведев, който е 16-и в света, записа 16 аса и допусна само една възможност за пробив.

Руснакът започна добре и пръв проби, но в осмия гейм съперникът му изравни. Малко след това Медведев отново проби за 6:5 и приключи сета в своя полза.

Той продължи серията си и след седем поредни спечелени гейма вече водеше със 7:5, 4:0. Мъри не намери отговор и загуби.

Шотландецът се смъкна до 240-ото място в световната ранглиста, след като миналия сезон игра само в шест турнира.

Водачът в схемата в Бризбейн Рафаел Надал се оттегли. Испанецът обяви, че няма да може да играе заради проблеми с бедрото на левия крак.