Манчестър сити" стигна до лесна и убедителна победа срещу "Уулвърхемптън". В последния мач от 22-я кръг във Висшата лига отборът на Пеп Гуардиола се наложи с 3:0 при домакинството си на стадион "Етихад".

"Сити" не срещна съпротива, като от 19-минута "гражданите" играха с човек повече заради червен картон на Вили Боли. Два гола през първото полувреме отбеляза Габриел Жезус, а Конър Коуди си вкара автогол в края на мача.

С успеха "Сити" събра 53 точки, като изостава с четири от водача "Ливърпул".

Очаквано "Сити" изнесе играта в половината на "Уулвърхемптън" и наложи натиск. Той даде резултат още в десетата минута, когато Аймерик Лапорт изведе по отличен начин Лирой Сане, който от левия фланг подаде към Жезус. От няколко метра бразилецът не сбърка и даде преднина на "гражданите".

Ситуацията за "Уулвърхемптън" се усложни в 19-ата минута, когато "вълците" останаха с човек по-малко. Боли получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Бернардо Силва в центъра на терена.

Тимът на Гуардиола не предприемаше излишни рискове и разиграваше топката. Разсеяната игра можеше да им изиграе лоша шега, когато след пробив на Раул Хименес гостите имаха числено предимство, но не съумяха да стигнат до удар.

В 39-ата минута "Сити" удвои преднината си с втори гол на Жезус. 21-годишният бразилец се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Райън Бенет срещу Рахим Стърлинг.

"Сити" намали значително темпото, като двубоят се доиграваше през втората част. В 67-ата минута Кевин де Бройне отправи опасен диагонален удар, който не срещна целта. По-късно Стърлинг пропусна отлична възможност.

Домакините стигнаха до трето попадение в 78-ата минута след автогол на Коуди. Бранителят отклони топката във вратата си след късо разигран корнер и центриране на Де Бройне.