Носителката на пет титли от Големия шлем Мария Шарапова записа втора експресна победа в Australian Open. След като в първия кръг престоя на корта 63 минути и записа успех с 6:0, 6:0, днес рускинята имаше нужда от 71 минути, за да се справи с шведката Ребека Петерсон.

Шарапова надигра 62-ата в световната ранглиста с 6:1, 6:3 и се класира за третия кръг, където ще срещне миналогодишната шампионка Каролин Вознячки. Датчанката също се изправи срещу шведка във втория си мач - Йохана Ларсон, и също спечели с лекота - 6:1, 6:3.

Шарапова не даде никакви шансове на Петерсон, като спечели близо два пъти повече точки - 60:33. Рускинята реализира пет пробива от седем възможности - два в първия и три във втория сет, и нито веднъж не трябваше да спасява подаването си.

Петерсон нямаше никакъв отговор на мощната игра от дъното на корта на Шарапова. Шампионката в Мелбърн от 2008 г. направи 18 печеливши удара срещу едва седем на шведката, а освен това допусна по-малко непредизвикани грешки - 20 срещу 29.

Освен Шарапова и Вознячки напред от фаворитките в долната половина на схемата продължават още Анжелик Кербер, Слоун Стивънс и Петра Квитова.

Кербер победи бразилската квалификантка Беатрис Хадад Мая с 6:2, 6:3 и ще играе с Кимбърли Биръл в третия кръг. Австралийката, която участва с "уайлд кард", изненада поставената под №29 Дона Векич след успех с 6:4, 4:6, 6:1.

Стивънс също нямаше никакви проблеми във втория кръг. Шампионката от US Open 2017 надигра Тимеа Бабош от Унгария с 6:3, 6:1. В следващия кръг американката ще срещне Петра Мартич от Хърватия.

Квитова също загуби само два гейма във втория си мач. Двукратната шампионка от "Уимбълдън" победи румънката Ирина-Камелия Бегу с 6:1, 6:3. Чехкинята ще се изправи срещу Белинда Бенчич от Швейцария в един от най-интригуващите двубои в петък.