ЦСКА започна зимните контроли с равенство срещу втородизивионния германски "Бохум". Червените завършиха 1:1 в испанския курорт Марбея, като и двете попадения паднаха след почивката. "Бохум" откри в 63-ата минута след изпълнение от фаул на Майер, а 12 минути по-късно Кристиян Малинов изравни.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро заложи на два състава в двете полувремена, като в началото започнаха голяма част от футболистите, които играха повече през есента. През втората част играха Мауридес и завръщащият се след контузия Рафаел Енрике.

ЦСКА беше по-активният отбор в началото и бързо създаде голова ситуация. Във втората минута Николай Бодуров стреля, но ударът му беше отразен от вратаря на немския отбор. Постепенно "Бохум" изравни играта и на свой ред стигна до няколко положения. Първо Витаутас Черниаускас трябваше да се намесва и изби изстрел.

В края на първата част Бодуров беше близо до това да си отбележи автогол. Топката обаче прелетя до гредата.

След почивката двамата треньори направиха много смени, които освежиха действията на двата тима. ЦСКА започна да действа по-колебливо в отбрана, като резервният вратар Данте Стипица имаше доста работа. Той спаси удар на Силвер Жанвула в 55-ата минута, който остана сам срещу него.

В 63-ата минута "Бохум" успя да открие резултата от пряк свободен удар. Себастиан Майер застана зад топката след нарушение на Валентин Антов и с хубав удар не остави шансове на Стипица.

ЦСКА реагира мигновено и след попадението заигра с повече агресия в предни позиции. Червените действаха на по-високи обороти, като в 72-ата минута имаше и претенции за дузпа. Рафаел Енрике падна в наказателното поле, но съдията прецени, че нарушение няма.

Четвърт час преди края ЦСКА стигна до изравнителен гол, а негов автор стана Кристиян Малинов. Опорният халф получи хубаво подаване от Енрике в наказателното поле, пое с десния крак и мигновено стреля с левия, като изненада вратаря и изравни.

В заключителните минути червените можеха да стигнат и до втори гол. При една контраатака обаче Евандор ритна вратаря на "Бохум" при опита си да отправи удар.

Следващата проверка на ЦСКА е на 20 януари срещу унгарския "Академия Пушкаш".