Българският нападател на Тотнъм Димитър Бербатов реализира 23-ия си гол във всички състезания през сезона, след като се разписа при равенството 1:1 на „шпорите” като гости на Уигън Атлетик в двубой от 35-ия кръг на Премиърлийг. Капитанът на българския национален отбор по футбол вкара още в 5-та минута, когато получи отличен пас от Аарън Ленън и от центъра на наказателното поле на „латикс” не остави никакви шансове на Крис Къркланд. Емил Хески обаче успя да изравни в 12-та минута, след асистенция на Кевин Килбан и оформи крайното 1:1. Ливърпул надделя с 2:0 при гостуването си на Фулъм на стадион „Крейвън котидж”. Първото попадение за гостите вкара Джърмейн Пенант с плътен шут в 17-та минута, а Питър Крауч оформи крайното 2:0 в 70-та минута. Уест Хям победи вече изпадналия Дарби Каунти с 2:1. Домакините откриха резултата в 20-та минута чрез Боби Замора, а Миърс в 65-та минута изравни на 1:1. Карлтън Коул обаче в 77-та минута се разписа и донесе трите точки за „чуковете”. Болтън успя да спечели с 1:0 при гостуването си на Мидълзбро, след единствен гол на Гавин МакКан в 60-та минута. /БГНЕС